Single post: Resident Evil 3: Nemesis/Biohazard 3: Last Escape

  1. #19 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Ai jucat Resident Evil 1? Sau te-ai luat după acel cut scene din Resident Evil 5? (care n-are treabă cu jocul).

    �n Resident Evil 1 Jill scapă cu elicopterul echipei Alpha pilotat de Brad Vickers. �n funcție de ce decizii iei �n joc, apar �n ending și celelalte personaje (Chris, Barry și/sau Rebecca).

    Resident Evil 3 se desfășoară �n același timp cu Resident Evil 2. Deci dacă vrei povestea lui Jill...atunci urmezi: 1-3-5.

    �n Resident Evil 3, Brad Vickers moare iar Jill este salvată de Barry Burton (oricum aici e o adevărată poveste despre cine e acel pilot...totul depinde de ce decizii iei �n joc).

    C�t despre acel cut scene din Resident Evil 5...n-are legătură cu Resident Evil 1 (probabil că asta se �nțelege dar chiar nu are...). �ncă din Resident Evil 4 povestea jocului a scăpat de sub control și no...au fost folosite artificii pentru a readuce acel ceva back seriei.

    Și nu Jill dispare misterios și reapare...că Ada . Acolo e misterul și confuzia...

    ...�n Resident Evil 2 (Leon) Ada moare, cum reapare ea �n Resident Evil 4? haha...
    Desi este un subiect vechi vreau sa lamuresc cate ceva (avand in vedere ca nu a fost lamurit si la vremea respectiva nu am putut din probleme tehnice, adica nu am jucat RE5 si nu am vizionat un anume film pe care am sa-l mentionez imediat), timeline-ul cutscene-ului acela este dupa Resident Evil Degeneration pentru ca:




    PS: vad ca nimeni nu mentioneaza de RE Code Veronica ultima adevarata capodopera din seria RE .

    PS2: o sa trebuiasca si eu sa joc RE Darkside Chronicles dar trebuie sa admit motivul principal pentru care vreau sa-l joc este ca arata bestial Claire in el .
    Attached Images Attached Images es0004r_bmp_jpgcopy.jpg 50000_orig.jpg