Monky ma gandeam sa te intreb si pe tine. Se pare ca am o problema in acvariu. Am 4 scalari si 4 xifo portocalii. Acvariul a fost startat 2 sapt dupa care au intrat pe rand 2scalari+2xifo, api la inca cateva zile 2 xifo si apoi dupa inca o sapt 2 scalari si ieri un sanitar. Am observat insa ca fundul acvariului a devenit destul de murdar si m-am gandit ca poate filtrul nu face fata sau ca poate le dau prea mult de mancare (desi am observat ca nu toti reuseau sa manance si atunci am zis sa prinda toti). Le dau de mancare dimineata si seara. Si de obicei ii vad ca sunt cam disperati dupa mancare. Am spalat filtrul cu apa din acvariu, se imbacsise rau buretele (filtrul este intern, acvariul luat de la Animax, Aquatlantis 60L) si l-am pus inapoi, am mai schimbat si o parte din apa, am curatat pietrisul. De ieri insa am observat o schimbare la Xifo: sunt apatici si stau mai mult pe fundul acvariului, langa plante, ca si cum ar fi obositi. Am inceput sa-mi pun intrebari. Nu stiu care e cauza. Nu am facut nici un test al apei. Ma gandeam sa iau un ProdiBio BioDigest pentru a trata apa ca masura de urgenta. Crezi ca imi poti da un sfat?