Raskolnikov1944, hai sa vedem cum se numea thread-ul tau... : Vand pachet jocuri Playstation 3 la super pret pentru oportunisti!!!

Deci chiar tu recunosti ca e oferta pt oportunisti. Asta 1. Si e PACHET. Asta e 2. Poate cel care a cumparat de la wampyras nu era interesat oricum decat de anumite jocuri si nu vroia sa le cumpere toate. Poate cineva vinde 5 jocuri la 500 lei (sa zicem). Eu sunt interesat doar de 3, s-ar putea sa prefer sa dau 450 pe 3, pt ca restul chiar nu ma intereseaza. Deci, daca unul le vinde la 500 si cumparatorul le revinde la 450 (doar 3), tu sari ca face bisnita ? De ce ? Daca mie (care le cumpar la 450) imi convine, ce are ?

Nu iau apararea nimanui, dar hai sa nu facem pe cineva bisnitar doar pt ca a revandut rapid niste jocuri. Ca le-a dat mai scump ? Sa-i fie de bine, nu l-a obligat nimeni pe cumparator sa le cumpere, daca le-a cumparat inseamna ca i-a convenit. Eu am vandut de multe ori tot asa - componente hardware la pachet, dadeam memorii, placi video, placi de sunet, etc cu o suma si le vedeam revandute pe bucati la suma totala mult mai mare. So what ? Eu le-am dat rapid, era interesul sa scap rapid de ele si sa primesc banii, ala care le-a cumparat le-a dat incet mai scump. Ala a castigat ceva, eu am castigat (ca le-am dat toate repede), cei care le-au luat de la "bisnitar" pe bucati nu se plang nici ei...Care e problema ?