In substrat nu am pus nici un fertiliznt pentru "flori" inca. Am luat acel feropol ca o masura de compromis. Am sa iau si bilutele de care zici insa mai astept. Mai las treaba sa se stabilizeze. Oricum am intrerupt si treaba cu Feropolul pentru o perioada. Am vrut sa fie cat mai putini factori externi care influenteaza apa.
Probabil am sa umplu si restul de apa insa nu am facut-o pentru ca imi place cum cade apa din filtru. Dar ai dreptate am sa umplu...e mult mai bine pentru pesti un surplus de apa. In afara de asta pe filtru sunt prevazute niste limite min si max. Azi dimineata parca nu mai mirosea apa ca aseara...
Am sa mai aspir astazi apa si adaug surplusul de apa. Tind sa cred ca noua planta a actionat ca un burete si a contribuit la stabilizarea microclimatului. Ce parere ai?
Ahh si mai am de gand sa mai pun o jumatate de nuca de cocos (dupa ce o mananc si fierb)...just for fun. Daca se incadreaza bine ok, altfel renunt. Nu mai bag nici o chimicala pana saptamana viitoare.
Poate trec pe la Reef azi sa vad ce si cum arata treaba pe acolo.
Multam mult pentru tot sprijinul. fara tine ii kill-aream pe toti pana acum ca la disperare omul face multe greseli. Eram dispus sa torn orice ca sa-i salvez, ba chiar am fost certat de sotie ca ma ocup seara de seara de pesti si nu mai am grija de copii . Ce stiu femeile?