Buna ziua
Din pacate si eu ma lupt alaturi de catelul meu impotriva acestei boli . Am un pekinez imperial care a fost infestat cu Babesioza. Vineri dimineata mama mea a fost cu el la veterinar unde i-au luat teste de sange si i-a facut doua injectii . In decursul zilei el se simtea tot mai rau asa ca am ajuns cu el la o clinica non stop, unde dupa recoltarea urinei si niste teste de sange ne-a zis ca are babesioza. I-a pus perfuzii , ia facut injectii . In urma analizelor ni s-a zis ca ficatul lui este ff afectat si ca este f anemic , de asemenea i-au fost afectati si rinichii . I-au facut o injectie antidot , i-au administrat vitamine , i-am cumparat pastile pt ficat : esentiale si milgama , ii dam si oral un antibiotic . De atunci a inceput cosmarul . A facut niste crize de am crezut ca il pierdem . Slava domnului nu l-am pierdut insa momentan nu se poate ridica de jos , daca reuseste sa se ridice ( are ambitie ) cade imediat , este f slabit , are organismul f afectat. De mancat nu mananca , dar mama ii da supa cu seringa , apa . Tremura tot , are spasme si acum s-a umflat in burta . Vom ajunge din nou la doctor . M-am inscris pe acest site sa va spun sa aveti grija de animalul vostru si cand prezinta primele simptome sa mergeti cu el la veterinar . Ne rugam la D-zeu sa scape pt ca il iubim tare mult .
Urioc ......sa dea d-zeu sa scape si cainele tau ! Din ce am vazut eu in poza ...arata destul de bine , al meu este terminat nu sta pe picioarele lui , e ca o carpa .
Sanatate !