Doamne ce dragut era, dar i se citeste chinul din privire.. saracul. exact ca in a 3-a poza statea si al meu constant, mi se rupea sufletul sa il vad asa
in cei din otopeni nu prea am incredere pentru asa ceva, mi-am pierdut si increderea in cei de la ilioara. o sa incerc happy pet-ul despre care aud doar cuvinte de lauda, mai ales la adresa domnului doctor Fulger Stefan. este pe str. Ion Neculce (1 mai)
motivul pentru care nu recomand Ilioara pentru asa ceva, este ca au niste preturi enorme si au un curaj aparte anumiti medici. De pilda eu cand am fost ultima data cu Beto, l-au pus pe perfuzii si in aceea zi venise niste domni sa vada progresul boalei in general. O doamna medic a venit si aproape cu forta i-a luat lui Beto sange, desi era anemic si slabit. De ce zic aproape cu forta, eu am intrebat-o de ce ii ia si mi-a explicat situatia cu acei domni, veniti tocmai din Germania, lucruri de acest gen. Intreband-o daca il ajuta pe Beto cu ceva aceasta recoltare de sange a cam ezitat si apoi mi-a zis un nu. Eu nu am lasat-o sa ia, m-am certat destul cu ea, dar intr-un final a lasat-o tata. Sa vedeti ce oameni sunt. Un lucru foarte bun legat de acel cabinet este ca lucrau de Paste si ii multumesc lui Dumnezeu si acu pentru asta, ca eu l-am dus pe Beto in a 2-a zi de Paste. Dar daca voi fi nevoit sa mai apelez la servicii veterinare, Ilioara nu va fi unul dintre ele.