Doamne, ce drama... S-a scos o functie care nu afecteaza cu absolut nimic consola in sine si acuma veniti toti si strigati in gura mare ca daca scot cine stie ce minunatie de functie care chiar afecteaza functionarea consolei!

te plangi ca ai de ales intre PSN si Other OS... ia spune-mi tu, in timp ce folosesti other os ai cumva acces si la PSN si nu stiu eu? poti sa te joci online in timp ce ai bootat in linux?

deci terminati cu prostiile. Other OS nu influenteaza cu absolut nimic consola in sine si functiile ei (multimedia sau gaming). a fost doar ceva introdus pentru a scapa de niste taxe (in special in EU, cum au facut si cu PS1 si PS2) si pentru a anula scuza multor hackeri, ca nu vor decat sa ruleze homebrew, care ulterior se transforma in posibilitatea de a rula jocuri copiate.

toate contraexemplele pe care le-am auzit se refera la eliminarea unor kestii care efectiv afecteaza consola si functiile ei (fie ele multimedia sau gaming)!

ce e prostia asta cu blocarea accesului la drive-ul blu-ray? asta e exemplu? cati ani ai? si tu si mark. spune-mi cu ce te afecteaza cand joci eliminarea other os?

pentru toti cei care se plang ca Other OS era viata lor: daca foloseati atat de mult acea functie incat nu mai puteti sa dormiti noaptea acum ca nu mai e, sigur nu aveti nevoie de PSN si online gaming. deci puteti in continuare sa nu faceti update si sa stati toata ziua pe linux pe ps3! nu e ca si cum se putea boot-a din linux direct in joc, si apoi cand ieseai din joc iti intra iar direct in linux.

daca linuxul pe ps3 era atat de indragit si folositor, cum de s-au vandut atat de multe slimuri? voi, astia care plangeti Other OS-ul atat de mult, presupunand prin absurd ca veti fi pusi in fata faptului sa mai cumparati o data un ps3, ati refuza sa luati slimul pentru ca nu mai are functia aia?