Quote Originally Posted by Xtm View Post
Monky,sunt destui nebuni pe lumea asta si nu ai de unde sa stii cum dai de unu.
Asa este.
Eu am cont si pe multe forumuri de masini, si ai fi uimit cati isi gasesc masina zgariata, oglinzi rupte, furate, etc. si toate astea probabil din partea unor debili mintal, dar gandeste-te ce pot face unii care cauta sa se razbune.
Am citit ca unii si-au gasit masina zgariata de vecini pentru ca, vezi doamne, au parcat pe locul lor, de parca nu ar fi publice locurile de parcare, dar asa e romanul, prefera sa distruga.
Iar treaba cu dosarul penal e frectie la picior de lemn, daca nu il prinzi asupra faptului nu ai ce sa faci, politia ridica din umeri si nu-i intereseaza, daca mergi sa faci sesizare ei noteaza dar nu fac nimic, nici macar la furturi din masini, pentru ca efectiv nici nu prea au cum, daca nu il prinzi in flagrant, cauti acul in carul cu fan, si degeaba iau amprente, ca doar infractorii care au fost amprentati sunt in baza lor de date, daca e unul care nu a fost certat cu legea nu il gasesc in veac.
Iar masina reparata nu mai e noua orice ar fi, mie unul nu imi place de fel ce citesc despre ce se intampla in service-urile romanesti, asa ca prefer sa calc cat mai rar pe acolo.
Eu personal nu am patit sa imi fie zgariata masina, pentru ca stau la casa si am curte, dar am prieteni care au patit sa o gaseasca zgariata sau blocata pentru ca nu au parcat unde a trebuit, ca unii considera ca locurile din fata blocului sunt ale lor.
Chiar vineri am citit in ziarul local ca aici in Oradea s-au mazgalit cu spary mai multe limuzine pe o strada, politisti spun ca probabil de tineri iresponsabili.
Miercurea trecuta a fost incendiata o masina, un Fiat Bravo, un vecin spunea ca vazut pe cineva ca a aruncat benzina pe ea si i-a dat foc, mai mult ca sigur ca a fost razbunare, deci, dupa cum vezi, mai sunt si oameni (daca se pot numi asa) de genul asta, asa ca e mai bine sa prevenim eventuale situatii de genul asta.
Eu am vazut pe forumul celalalt cum se certau unii care erau nou pe forum, ca unul incerca sa vanda ceva, altul se baga in thread-ul lui, si pana la cearta era doar un pas, si nu stii niciodata de ce e capabil omul la nervi.
Plus ca, daca ai probleme cu ea, stai in service destul de mult, pe langa ca pana te programeaza dureaza destul.

PS: sa nu se inteleaga ca fac referire la vre-un membru de pe forum, pur si simplu vreau sa spun ca nu se stie cine intra in treacat pe forum, sau la ce situatii conflictuale se poate ajunge, si e mai bine sa prevenim.
Daca cineva s-a simtit cumva ofensat sau vizat de cele scrise de mine, imi cer scuze.