Am deschis acest thread pentru a va povesti ce am patit si de a nu pati si voi.Acum 2 saptamani am avut probleme cu ps3-ul si inca mai am, se bloca cand faceam conexiunea la internet freezu-uri peste freez-uri consola cateodata nu vroia sa se stinga trebuia sa o opresc din sursa in fn si m am gandit sa o duc la garantie pentru ca nu mi se parea un lucru normal.Am ajuns cu ea la garantie am impachetat-o de acasa in cutia ei originala ps3-ul invelit in folie de aia cu bule am semnat procesul verbal si mi-a zis ca dureaza 2 saptamani pana il aduc inapoi boon.
Au trecut 2 saptamani am primit telefon ca sa ma duc sa il ridic am crezut ca poate mi-l schimba ca nu prea are ce sa repare in astfel de cazuri dar nu il schimbasera.Imi da procesul verbal ma uit la verdict scria TEST OK am zis poate il reparasera si m-am dus cu el acasa.
Cand ajung acasa il desfac si pe langa ca nu mai avea nici o folie pe el era pur si simplu pus in cutie pe suprafata unde scrie playstation 3 ce sa vad N zgarieturi praf si zgarieturi de orice fel de la cea mai mica la cea mai mare cand am vazut m-am blocat am zis ca poate mi-au trimis alta consola dar spre uimirea mea era a mea.(nu va trece prin cap cum arata si vorbesc foarte serios, nu am camera sa postez pozele dar o sa le postez ).
Inainte de a trimite consola arata ca noua ziceai ca e luata de o ora n-avea nici o zgarietura nimic.Am sunat inapoi sa le zic mi-au zis sa ii fac niste poze sa le trimit prin e mail la ei sa vada despre ce e vorba.M-am dus inapoi la magazin si mi-au facut poze si ei au ramas uimiti.
Am sunat inapoi sa le zic ca tot prezinta probleme si ca nu l-au reparat si mi-au zis sa il trimit inapoi.L-am trimis inapoi si acum astept inca 2 saptamani deci o luna in total.Am un prieten care lucreaza acolo si mi-a zis chiar daca mi-l repara sa fac negatie ca sa imi dea altul nou pentru ca nu e normal sa trimiti o consola stricata si sa stai 2 saptamani si sa iti vina si mai stricata decat era si de la o firma autorizata
Vroiam sa va spun ca de acum daca va fi sper sa nu fie cazul sa va faceti poze dinainte la consola sa notati toate amanuntele legate de ea inainte de a fi trimisa.Concluzia este ca daca si a 2 a oara cand imi soseste este la fel este clar ne ducem in jos de tot ca tara ar trebui sanctionati asemenea oameni pentru ca eu unul sa lucrez intr-un service n-as putea face asa ceva deci ca sa zgarii in halul asta consola trebuie sa o intorci pe partea cu scrisul si sa o freci de asfalt are culoare mata acum nu mai luceste sper sa nu intampinati asemenea probleme!