Eu unul ma bucur ca traiesc aici de bine de rau ai medii naturale rapide unde sa scapi de aerul toxic din oras, mancare buna naturala fara chimicale trebuie doar numai sa cauti umpic, RDS este una din cele mai bune firme de internet din lume si cea mai ieftina, unul (oarecare) in america plateste 50$ minim sa aiba banda mea (daca vreti sa ziceti pei aceea au venituri va atrag atentia asupra Asiei (Pakistan, India de exemplu) unde ptr o banda de 256Kbps-512Kbps platesti cam tot atata (50$) sau in africa unde pe langa ca ii tot asa scumpa si cu viteza de 256-512kbps mai ii si trafic limitat de 5gb pe luna) si ma mai bucur de libertate in general, multe tari din occident au o libertate "falsa", stiu pentru ca am si un prieten care traieste in SUA de exemplu de mult timp si sunt si in relatii bune cu multi straini (cele mai rele exemple find SUA si Australia). Desigur din pacate libertatea aceasta a noastra este ca o sabie are doua taisuri pe langa benifici aduce si prejudici cel mai mare find coruptia, si puterea banului.

Si bine a zis play uni sunt prea creduli cred tot ce se aude la TV, mai ales la antena 1/Realitatea TV duc o adevarata campanie de a minti poporul (nu ca as avea incredere in Basescu/Boc vorba lui play numai am incredere in nimeni politician), cel mai bun exemplu ar fii autostradata si centura noua facuta aici in transilvania se plangeaua ce prost este facuta ea (inclusiv marele Badea acela a fost doar unul din momentele cand mi-am dat seama ca oricat de comic ar fii, are putin caracter, canta cum ii zic alti, nu zic ca nu ar avea si el dreptate ici colo dar trebuie sa verifici umpic sa stii unde are dreptate si unde nu ca a si mintit de numa), uite asa prosteaua pe toata lumea dar cati dintre voi ati fost pe ea? Ca eu unul si oricine a mers pe ea a zis ca este o sosea buna.