Quote Originally Posted by Donely View Post
Da am votat cealalta alternativa Crin Antonescu, ca sa nu ii mai dau girul lui Basescu inca 5 ani. Pana si guvernatorul BNR ii face mincinosi pe Boc-Basescu. Bine zicea Octavian Paler despre Boc - Emil Boc: �a reusit sa faca atat de ridicola obedienta�Boc este tipul de supra-valet�. Din fericire Maestrul Paler, nu a apucat sa vada grozavia: Emil Boc premier si Basescu presedinte�..

YouTube - paler despre boc

Eu unul am preferat sa ma abtin si sa fiu cu constinta impacata ca nu am imbogatit pe nimeni de pe urma mea si:

1. Nu inteleg de ce in continuu mi te adresezi ca si cum as avea o atitudine pozitiva fata de Boc-Basescu dupa cum am zis am aceasi parere proasta cam despre TOTI POLTICIENI.

2. Nu as zice neaparat ca ii Basescu capul rautatilor, ci doar ca ii in primul plan al reflectoarelor, Boc in schimb mi se pare foarte suspect, din cate am observat Basescu nu prea pare cel putin sa mai aiba cine stie ce mare influenta in partid, in schimb Boc (care este el acuma in fruntea partidului) sta ferit de tot si isi face "facutele" linistit.