Quote Originally Posted by Strike105X View Post
1. Nu inteleg de ce in continuu mi te adresezi ca si cum as avea o atitudine pozitiva fata de Boc-Basescu dupa cum am zis am aceasi parere proasta cam despre TOTI POLTICIENI.

2. Nu as zice neaparat ca ii Basescu capul rautatilor, ci doar ca ii in primul plan al reflectoarelor, Boc in schimb mi se pare foarte suspect, din cate am observat Basescu nu prea pare cel putin sa mai aiba cine stie ce mare influenta in partid, in schimb Boc (care este el acuma in fruntea partidului) sta ferit de tot si isi face "facutele" linistit.
Uite, chiar nu o sa ma mai adresez tie pentru ca sincer nu are rost si deja vad ca devine personala discutia asta si ne abatem de la tema acestui thread. Ti-am adus mereu contra argumente la unele chestii spuse de tine dar vad ca nu ma intelegi. Asa este, saracul Base nu mai are influenta in partid si este de fapt in opozitie acum. Boc este in "fruntea partidului" si mai ales pus de Basescu in fruntea guvernului de patru ori pana acum, fiind de fapt portavocea lui. Inca un pic si o sa dea vina pe el si o sa ne spuna cat de rau ii pare ca l-a numit premier si o sa planga cu lacrimi de crocodil si tu normal o sa il crezi. Dar stai linistit, el lucreaza acum pentru tine si o sa il dea jos pe Boc cel rau si o sa o puna pe Udrea prim ministru si atunci o "Sa traiesti si mai bine" asa cum bine ne-a "urat" domnul president.lol O zi buna comandante, iti doresc !!

PS. Iti aduc aminte ce masuri de anticriza a anuntat "premierul" Basescu ieri. Nu Boc a anuntat ci Basescu, desi nu era treaba lui nu-i asa...

Pensiile vor fi reduse cu 15%
Fondul de salarii in sistemul bugetar va fi scazut cu 25% de la 1 iunie
Ajutorul de somaj va fi redus cu 15%
Salariul minim pe economie va fi de 600 ron