Quote Originally Posted by Donely View Post
Uite, chiar nu o sa ma mai adresez tie pentru ca sincer nu are rost si deja vad ca devine personala discutia asta si ne abatem de la tema acestui thread. Ti-am adus mereu contra argumente la unele chestii spuse de tine dar vad ca nu ma intelegi. Asa este, saracul Base nu mai are influenta in partid si este de fapt in opozitie acum. Boc este in "fruntea partidului" si mai ales pus de Basescu in fruntea guvernului de patru ori pana acum, fiind de fapt portavocea lui. Inca un pic si o sa dea vina pe el si o sa ne spuna cat de rau ii pare ca l-a numit premier si o sa planga cu lacrimi de crocodil si tu normal o sa il crezi. Dar stai linistit, el lucreaza acum pentru tine si o sa il dea jos pe Boc cel rau si o sa o puna pe Udrea prim ministru si atunci o "Sa traiesti si mai bine" asa cum bine ne-a "urat" domnul president.lol O zi buna comandante, iti doresc !!

PS. Iti aduc aminte ce masuri de anticriza a anuntat "premierul" Basescu ieri. Nu Boc a anuntat ci Basescu, desi nu era treaba lui nu-i asa...

Pensiile vor fi reduse cu 15%
Fondul de salarii in sistemul bugetar va fi scazut cu 25% de la 1 iunie
Ajutorul de somaj va fi redus cu 15%
Salariul minim pe economie va fi de 600 ron
Donely: De ce imi rastalmacesti intr-una cuvintele ? De ce incerci sa ma faci sa par ca un simpatizant a lui Basescu ? cand defapt nu sunt. Nu l-am sprijinit IN NICI UN POST PE BASESCU nu am zis ca este sfant, nu am zis ca este bun, nu am zis nici ca a facut ceva bun, dimpotriva il consider la fel de nenorocit ca pe toti ceilalti politicieni (cum de altfel am zis intr-una). Singurul lucru pe care l-am spus a fost ca poate nu neaparat el trage sforiile ci doar sta in fata reflectoarelor sa atraga atentia de la altcineva, nu am spus ca el ar fii "inocent" scuze daca sa inteles astfel. Si da nu a anuntat Boc a anuntat Basescu si acuma toate privirile sunt atintite asupra lui Basescu cand poate capul rautatilor a fost Boc dar el se bucura cu burta la soare (din nou specific sa nu se faca confuzie asta nu-l absolva pe Basescu este complice cea cel face si pe el la fel de vinovat) este doar o mica teorie la care m-am gandit nu un fapt.

Quote Originally Posted by Codreanu View Post
Asa cum nici Ceausescu nu era capul rautatilor.
Istoria se repeta.
Ba a fost un dictator nenorocit care nu trebuia sa fie omorat (moartea a fost o pedeapsa mult prea usoara), dar chiar crezi ca a rezistat acolo unde a fost fara sustinere? Cineva tragea cateva sfori si la Ceausescu fii fara griji defapt de asta au vrut sa scape de el sa-l omoare cat mai rapid sa nu vorbeasca ce nu trebuie.