Are dreptate Monky...Parerea mea este ca pe PC acum se castiga bani mai mult din MMORPG-uri,gen World of Warcraft,care a avut un succes foarte mare la public + ca trebuie platita taxa aceea sa joci pe serverele oficiale.Restul jocurilor...cam putine vanzari,pirateria foarte grosolana.Al doilea Crysis va avea un pret mai mic fata de precedentul(in jur de 1 milion) tocmai din cauza pirateriei.Se zvonea ca ar vrea sa il faca ps3 exclusive ca sa nu mai piarda atati bani,dar pana la urma au ramas pe pc.Abea astept sa apara si pe console un mmorpg epic cu un control calumea pus la punct sau la care sa poti folosi mouse si tastatura cum e la Unreal Tournament 3.Mi se pare ca Sacred 2 s-a anuntat pentru PC,xbox 360 si ps3 si mi se pare interesant,acu ramane de vazut ce va iesi cu mmo-urile pe console.Insa multi dintre producatori nu se mai axeaza pe pc-uri.Degeaba isi face nea Gigel din Cuca Macaii,un super pc de 2000-3000 de euro daca nu are ce sa mai joace pe el...preferatele sale torrente nu vor mai fi asa stufoase in jocuri si astfel va trebuii sa se duca sa se joace cu sapa prin gradina 2-3 ani pana mai apare ceva bun.Tocmai din cauza acestor gen de oameni care folosesc numai piraterii era jocurilor pe calculator e posibil sa apauna...Pana nu vor intelege treaba asta situatia va fi din ce in ce mai urata.