@h0stile

Nici nu mai stiu ce dracu se intampla cu noi. Sentimentul de patriot l-am pierdut de mult comandante. Nu a-si misca un deget pentru Romania nici daca ar fi in razboi. Am daruit din viata mea 27 de ani comunismului si restul de pana acum l-am trait in minciuna, cautatand sa supravietuiesc, sa stau in afara sistemului asta dement si bizar care ne uraste, ne invata sa il furam fiecare cum poate si care la randul lui ne fura cu legea in spate fara sa le mai pese de rahatul asta de sistem democrat, vazand in poporul roman un dusman si pastele masii, ne ingenuncheaza si urineaza pe noi. Ne-au facut sa ne uram intre noi prin metode care sfideaza statutul de om civilizat. Am obosit si imi vine sa plang de nervi, cand ma uit la alte popoare care nu au nici macar 1000 de ani de istorie, dar ne flutura pe sub nas patriotismul lor si tin mana la piept si capul sus cand li se canta imnul national. Am ajuns niste saraci. Nu am nici un motiv sa fiu mandru ca sunt roman. Nu o sa iesim in strada sa ii dam jos pentru ca suntem prea fricosi si prea comozi si peste doi ani si peste cinci ani o sa fugim la vot, sa punem stampila pe buletinul de VOT !

PS. Am deschis topicul asta pentru ca vroiam sa vad si parerile voastre. Atat.