Brutal Legend - Platinum

Super bestial jocul, trebuie jucat neaparat de fanii heavy metal. Cel mai tare soundtrack dintr-un joc video. Conceptul de lume a metalului e pus in aplicare impecabil. Peisajele imi amintesc de Motorstorm: Pacific Rift, foarte bine realizate, dar la personaje se mai putea lucra mult. In joc sunt 3 factiuni, fiecare cu propriul gen muzical: tu esti cu aia cu classic metal (Judas Priest, Whitesnake, Def Leppard), a doua factiune, care am crezut ca e emo prima data, e cu black si death metal (Dimmu Borgir si alte ciudatenii dinastea) si ultima e cu industrial metal (Marilyn Manson, etc.). Povestea e oarecum ridicola la prima vedere, dar este explicata foarte bine in cele 13 legends, care le poti gasi prin explorare. Peisaje foarte variate, lumea se simte ca este vie, cu animale salbatice si membri din cele 3 factiuni. Gameplay-ul foarte variat (combinatie action cu RTS). Voice acting-ul la mare inaltime (apar Jack Black, Rob Halford, Lemmy, Ozzy). La multiplayer din pacate nu prea am ce sa comentez pentru ca nu joaca mai nimeni, a trebuit sa boostez trofeele alea. Asa ca indicii as putea sa mentionez ca exista un singur mod de joc (Stage Battle), care e pure-RTS, ca si Stage Battle-urile din singleplayer. Poti juca cu toate cele 3 factiuni, fiecare cu eroul ei si cu abilitati diferite.

Nota: 10/10. Heavy Metal Forever.

Aici este soundtrack-ul jocului: http://en.wikipedia.org/wiki/Br%C3%B...end#Soundtrack

Inca o data, thx CG pentru joc!