MonkY, cand am zis ca nu am net la ea m-am erferit ca este exclus sa isi fi facut ea singura automat vrun update ceva si din cauza aia sa nu mai am semnal pe HDMI . Update-ul merge facut si pe USB, eu asa il fac, si momentan are ultimul update (de prin aprilie parca). Cablurile si porturile HDMI merg, le-am incercat pe toate si alte device-uri merg, numai xboxu nu vrea.
Nush exact cum se modeaza consola, de asta nu imi dau seama daca isi vor da seama baietii de la altex ca e modata sau nu. Eu am luat consola de la cineva care deja o modase. Din cate imi dau seama modarea s-a facut prin inlocuirea unitatii optice (o am pe aia veche in cutie ), dar nush daca mai implica si altceva. Am avut si un PS2 inainte si la ala era un mare chip lipit pe placa de baza a consolei..deci se vede de la o posta ca e modata.
Nush nici daca ar fi mai bine sa ii pun unitatea optica originala pt ca in cazul in care imi este schimbata sa nu mai trebuiasca iarasi sa fie modata (doar sa ii schimb unitatea optica).
Modarea a fost facuta la donely, caruia i-am dat un pm vineri sa il intreb de garantie, dar inca nu mi-a raspuns .

RaverX, cred ca e falcon consola, a fost cumparata in dec 2008, daca asta spune ceva. Tu cum ai rezolvat problema? Ti-a fost schimbata pe loc consola, sau reparata? Se poate repara defectul?