Quote Originally Posted by tiberiu_sim View Post
@coolio si eu sint de aceeasi parere cu Donely. Desi am citit pe multe site-uri ca ixtreme 1.5 poate flash-ui si Lite-On-ul nu putem fi siguri decit in momentul in care apare, fii sigur ca si eu as fi bucuros sa se poate ca si Falcon-ul meu tot Lite-On are. Cum zice si Donely la Lite-On nu prea ai ce falsh-ui ca nu are romflash asta e o observatie foarte importanta. Ideea este ca orice unitate optica are un firmware hardware ce poate fi updat-at, insa in cazul Lite-On firmware-ul este Read Only.
Hai sa o gandim putin logic... deci pe drive-ul Lite-on exista un firmware custom facut de M$ da? Bun... deci se pare ca drive-ul are o memorie pentru ca pe ea se afla firmware-ul ... Acum partea cu "Read Only" din moment ce firmware-ul a fost scris in memoria drive-ului eu zic ca e Read-Write, deci se poate reprograma memorie, atlfel nu ar fi putut nici M$ sa-si scrie firmware-ul acolo. Probabil ca e mai greu de scris firmware-ul, se folosesc alte metode, dar se poate si va veti convinge in cateva zile.

Hai noroc !!