Quote Originally Posted by mark View Post
Pai hai sa va zic eu cum am facut. Am si eu un loc de munca sedentar, stau la birou, am 27 ani si aveam 92 kg cand m-am suparat pe mancare am reusit sa slabesc FARA sport si FARA nici o dieta, FARA infometare si alte chestii. O sa ziceti ca e minune, n-am facut nimic si am slabit.
In 2 luni juma am slabit pana la 83 kg cat am acum. Cel mai bine e sa slabesti treptat si nu brusc, sa nu ai probleme de sanatate. Ce am facut? Am mancat ORICE fara nici o dieta DAR dupa ora 18.00 EXCLUSIV apa. Nici un fel de mancare. Repet, nu am facut miscare, nu am urmat o dieta nimic. Doar ca nu am mancat dupa ora 18.00 nimic. La inceput e extraordinar de greu si tentant din obisnuinta sa mai mananci ceva. Cand mi se facea foame bagam 2 cani mari de apa (nu minerala ca dupa aia mi se facea si mai foame nu stiu de ce) si eram ok. Am observat ca in prima luna se slabeste cel mai mult apoi treptat e tot mai greu sa slabesti. Probabil ca corpul se regleaza. E foarte greu la inceput sa nu mai mananci nimic dupa ora 18.00 dar daca te tine si rezisti tentatiei o sa vedeti ca merge treaba. Dar fara 1 zi exceptie sau ceva ca aruncati totu pe geam. Nu patiti nimic ca n-o sa mancati. Si cum zicea Donely, sa nu va treziti satui de la masa sau cu alte cuvinte nu mancati mult sa compensati de aseara ca nu ati mancat, o sa vedeti ca - cu timpu n-o sa va mai fie foame.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Interesant ce ai scris mai sus domnule mark. Eu am 26 de ani si 93 kg. Nu pot sa spun ca sunt gras ci doar bine proportionat, pentru ca am facut burta si ma cam dispera. Acum sunt ok, nu ma pot plange pentru ca am avut o perioada cand atinsesem 103kg. Ideea e ca as vrea sa mai slabesc, de fapt sa dau jos burta si am sa incerc metoda asta de care spui tu, no food after 18:00.