Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
Imi ofera un cunoscator niste sfaturi legate de combat la Death Knight lvl60 blood, va rog? M-am trezit cu prea multe optiuni dintr-o data.

1. La solo-questing cu 1 inamic. Eu folosesc Icy Touch - Plague Strike - Heart Strike - Heart Strike - Death Coil - Death Coil si apoi repet; pare sa mearga ok asa.

2. La solo-questing cu mai multi inamici. Aici se complica treaba si nu stiu exact cum ar trebui sa raspandesc boala in ei mai repede.

3. La dungeon: nu am jucat niciodata tank, doar dps pentru ca nu cunosc instantele. Aici chiar asa avea nevoie de ajutor cum sa joc ca Tank cu dk.

Va rog sa imi spuneti ca la un pustan sa pot pricepe
@sekhemet yes "rally" WOTLK e de 1000% mai bun, questuri mai bine imprastiate si mult mai bune, lore mult mai frumos, zone de 1000 de ori mai interesante si mai frumoase si mult mai accesibil oricarui nou jucator. Ca tbc era mai greu putin si vanilla de 100000 de ori mai greu nu are nici o legatura cu a fi mai bun sau nu.

@nameless_fear

1. Eu iti recomand asa: Icy Touch, Plague Strike (astea doua neaparat) apoi Death Strike sau Blood Strike, heart strike e mult mai prost pentru single target decat celelalte doua. Apoi Coil pentru a-l termina.

2. Pentru mai mult de 1 mob, Icy Touch, Plague Strike apoi Pestilence (pentru a pune cele doua diseases pe toti mobii). Pe urma poti ori Death Strike daca ai nevoie de putin health sau Heart Strike care loveste two targets. Dupa ce ai pus Pestilence poti sa folosesti si Blood Boil.

3. Pentru tanking, incepi prin a pune jos Death and Decay in locul in care o sa tankezi mobii (ai grija daca sunt mobi cu mana bar inseamna ca sunt casteri si nu o sa vina la tine ci o sa atace de la distanta). Daca e numai un caster il tragi la tine cu death grip. Dupa ce ai pus jos Death and Decay si daca ceilalti din grup nu ataca tinte aiurea incepi rotatia normala. Icy Touch + Plague Strike + Pestilence. Apoi Blood Boil la greu. Daca vezi ca-ti fuge vreun mob death grip pe el. Si in general dupa Pestilence poti sa treci de la un mob la altul cu tab pentru a avea aggro pe toti.

Eu cel putin asa am jucat cu DK-ul meu (sper ca nu am uitat ceva). Spor.