Single post: Reset USB properties

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Post Reset USB properties

    Salut,

    De c�teva zile am o problemă mai ciudată. Zic ciudată deoarece �n viața mea n-am mai pățit așa ceva...și efectiv nu știu ce sa fac. Mesajul mi-e cunoscut dar niciodată nu l-al mai primit �n contextul ăsta (c�nd totul e oki).

    Eu, pe placa de bază, am 4 porturi USB.
    1. Mouse
    2. Tastatură
    3. Imprimantă
    4. Telefon, Aparat foto, cameră video digitală, etc.

    Totul a mers perfect (ani de zile) și dintr-o dată...primesc o eroare (random) de fiecare dată c�nd vreau să conectez ceva via USB4.

    De ex. folosesc bine merci Canon PowerShot S3 IS - �l deconectez și dacă mai am nevoie de el peste 10 minute primesc eroarea (poza 1) c�nd �l conectez. Tot trebuie să-l deconectez și să-l conectez de 20-30 de ori, ca un disperat din plastelină, p�nă să-l vadă iar...Oki să zicem că e aparatul gay, că e din cauza lui, dar la fel primesc și c�nd vreau să-mi conectez telefonul...sau camera video digitală.

    Am zis oki...poate e portul problemă...le-am pus �n alt port și tot așa (am constat faptul că toate 4 se comportă la fel). �n schimb c�nd pun tastatura �n port 4 merge (dar doar tastatura).

    Oricum...e ciudat.

    �ntrebarea mea este - există ceva soft ce reseteaza proprietățile porturilor USB? (nu știu termenul exact). Să șteargă toată informația salvată �n/pe ele. Am căutat pe google tot felul de combinații de cuvinte și-am găsit toat prostii...

    Thanks

    *p.s.

    N-am timp acum de reinstalat windows-ul - vreau doar un reset la informații și gata. Am zis că-n iarnă-mi schimb PC-ul dar...nu cred că mai rezist psihic p�nă atunci.

    *p.s. 2

    Nu e de la drivere (am testat).
    Attached Images Attached Images poza-2.png