mmda . 720 de mii de exemplare . un nr f bun pt Atlus da din pacate unu destul de ic daca il compari cu celelalte RPg-uri lansate recent care nici nu se compara cu DS daca ma intebi pe mine (Oblivion , Fable , dragon age etc ) . primele 2 fiind un exemplu numa bun cum , ca hack & slash-urile se vand de nush cate ori mai bine decat jocurile provocatoare si uimitoare care chiar necesita tactica si indemanare .

Eu la toti prietenii mei le-am recomandat DS si le tot spun ca ii cel mai bun joc pe care am pus mana in ultimii ani . Si le spun sa il cumpere , da daca vor sa ajute developerii atunci macar sa il cumpere nou . SH nu ajuta . Si cand am vazut stirea aia cum ca servere de DS o sa se inchida in martie sincer am ramas ceva de genu cateva minute . Ma si gandeam ca de se vindea la fel de bine ca si Fable (3.72 de mil ) sau Oblivion (aproape 4 mil jumate pe ps3 si xbox ) atunci nu te teme ca serverele acelea mergeau si dupa ce aparea DS 3 . .

Cred ca principalul factor care a descurajat lumea sa cumpere jocu a fost faptul ca era mult prea greu pt unii .... Mda , unii sau obisnuit sa apese pe acelasi buton ca niste tembeli si sa invinga orice inamic in mai putin de 1 min .

Da oricum , sa speram ca o sa anunte vreun sequel la TGS . Astept niste stiri legate de Demon's souls 2 mai mult decat FF versus XIII (si nu te teme si la ala astept cu sufletu la gura)