Quote Originally Posted by angelcrying View Post
Traiesti cumva in filme? Nu uita ca esti totusi in Romania. Dai in judecata politia? Pfiuu. Este cuvantul tau impotriva cuvantului sau. In cazul tau, eventual se vor duce la respectivul, ii vor lua o declaratie si asa va ramane. Te duci peste el si il cocosezi? Eu spun sa nu faci asta. Te vei alege cu un dosar penal pentru vatamare corporala si tot tu ii vei da bani pentru daune morale/materiale si vei avea si o pata pe cazier pentru o perioada de timp.
Crede-ma, am destule probe incat politia sa-si faca meseria(probe pe internet, poze, chitante, telefoane, IP-uri, multi martori). Cu atatea dovezi, pe care, practic, ei trebuiau sa le descopere, crezi ca cer prea mult politiei romane ca sa-si faca treaba? Am motive intemeiate sa ii dau in judecata, in cazul in care nu isi fac treaba cum trebuie, dupa ce le-am dat totul mura in gura.
Cat despre Viata Valcii - Cotidian independent al judetului Valcea, una din probe se aseamana cu cea din articol, diferenta consta in faptul ca eu am poze cu acea cutie, declaratii ale agentilor fancourier despre gramaj si daca vreau o sa primesc si cutia care n-a fost ridicata de destinatar pe motiv ca era prea mica ca sa intre o consola in ea, cutie pe care n-a ridicat-o nici expeditorul pt ca stia ca este nici mai mult nici mai putin decat o simpla cutie de carton