Vreu sa va impartasesc un lucru pe care l-am aflat si eu de la tipul de unde iau lichidele. Poate fi un lucru pe care voi il stiti. Cartusul vechi si folosit care nu mai este bun se poate recupera.
Una bucata cartus care are vata imbacsita , se scoate vata si se pune in loc burete de la filtru de acvarii. E cam 10 ron un burete de acest fel. Se taie si se introduce cu o scobitoare in locasul unde era acea vata , se picura la greu in el si ... vaporizare placuta
Sincer imi place mult ideea intrucat nu mai cumpar cartuse si lichidul ajunge mult mai repede la atomizor si nu se mai simte acel gust de ars intrucat dupa cateva reumpleri ale cartusului eu simteam acel gust. Azi am fumat asa si vreau sa zic ca e mult mai bine si nu mai bag asa des lichid. Se vaporizeaza mai bine decat cu vata si bag vreo 10 picaturi si ma tin cateva ore de vaporizat in continuu.Trag de 3 ori si stau vreo 3-5 min dupa care bag din nou dar acum introduc picaturi o data la cateva ore pana acum bagam picaturi o data la 20 min cate o picatura sau 2.