Am slabit 35 de kg din vara trecuta pana acum, fara sa tin dieta o zi, ci aplicand o smecherie invatata de la batranu..
Metoda e foarte simpla si suna" too good to be true", dar garantez, functioneaza. In primul rand pt cei care au exces considerabil, let's say 15 kg+ fata de greutatea recomandata. Pt cei care vor sa dea jos 2-3 kg sa fie suplii mai putin.

Metoda e urmatoarea: Am baut apa inainte de mese. in jur de 3 litrii pe zi, minim 3 cani inainte de fiecare masa. Si am slabit 15 kg in prima luna, facand aceasta singura modificare. Am mancat ca intotdeauna, sport n-am facut.

Apa bauta inainte de masa are mai multe proprietati:
-ajuta digestia ( creste eficienta metaboismului)
-purifica corpul prin urinare (oarecum excesiva)
-calmeaza sucul gastric (o sa vedeti ca va apucati sa mancati o pizza pe care o dati gata in mod normal iar pe la jumatate, trei sfert va simtiti satui si satisfacuti )

---------- Post added 17-09-2010 at 10:55 PM ----------

Greutatile ar fii ca e destul de nasol sa bagi juma de litru de apa inainte de fiecare masa, necesita ceva vointa si perseverenta. Apa se recomanda sa fie calda pt eficienta maxima, puteti incerca cu ceai. Personal am baut apa plata rece, deci merge si asa, dar nu cat se poate de bine. Alta treaba e ca veti merge la buda destul de des. Cam atat Daca va apucati si va tineti de treaba sigur slabiti cateva kg in prima saptamana.

P.S.: Apa bauta dupa masa e recomandata pt cei care vor sa se ingrase, bauta in timpul mesei pt cei care vor sa se mentina.

---------- Post added 17-09-2010 at 11:13 PM ----------

P.P.S.: in perioada de inceput slabiti mult, repede deoarece exista un surplus mare, iar pe parcurs efectele se diminueaza treptat. aplicati metoda cat considerati. eu m-am tinut de treaba serios vreo 2 luni, a urmat o perioada in care ba beam apa ba nu, dupa care m-am lasat. de 7 luni m-am bagat la sala, unde am slabit 15 kg.
zilele astea ma gandeam sa ma apuc din nou de metoda cu apa, am vazut thread-ul si am zis sa imi impartasesc experienta. bafta celor destul de curajosi sa incerce