RaverX, daca nu iti place sistemul... ignora-l. Mie mi se pare impecabil, si nu "stupid" sau "hilar". In calcul se iau toate plusurile si minusurile si totul se raporteaza la cel care are in momentul respectiv 100% activity. Degeaba ai tu 3 posturi pe zi daca RonanN1 are 100 (nu iesi pe minus, dar nici nu castigi prea multe puncte). Also, degeaba ai tu 3 posturi, daca nu ai primit nici macar un Thanks pentru ele, daca nu ai poze care sa fie vizualizate de cat mai multi useri... Conteaza si valoarea posturilor/threadurilor, nu doar sa fie acolo ceva zilnic.

Cat despre drik, cred ca ai dat copy/paste doar la ce ai vrut. Ai uitat cateva:

25-08-2010
05:02 PM drik has lost -44 Experience points
15-07-2010
07:39 AM drik has lost -366 Experience points
04-07-2010
03:20 PM drik has lost -263 Experience points
02-07-2010
02:00 PM drik has earned 51 Experience points
30-06-2010
09:05 PM drik has lost -297 Experience points

Din cate vezi, si drik pierde extrem de multe puncte pt. neactivitate.

Acum, in sistem nu totul tine de posturi... pt. ca nu am incurajat si nu vom incuraja niciodata post huntingul. In sistem se iau in calcul (printre altele) si se acorda puncte pentru:
- completarea profilului
- reputatie
- perioada de la inregistrare
- numarul de friends
- social groups
- visitor messages
- album pictures
- referrals
- threads
- posts
- tags
- votes
- replies in threadul propriu
- thread views
- sticky threads
- attachments-urile proprii vizualizate
- vizualizarea attachmenturilor de pe forum
- thanks-uri primite
- thanks-uri oferite
- donations
- blog
- discutii pe social group
- calendar events
- discussion ender
- post edits
- tournaments
- etc...

Deci ai de unde creste, daca vrei cu adevarat... Daca nu, repet: ignora sistemul si gata ! E ca un RPG greu... nu-ti place, nu-l joci.

P.S. Poti sa "trisezi". Faci o donatie de 1000 EUR si automat ai 100.000 de puncte de experienta. Asta te-ar duce cam pe locul 7-10, level 45-50. Sau poti sa nu trisezi, si sa te apuci sa scrii stiri... sa atasezi imagini. Cu cat sunt mai interesante stirile si imaginile atasate, cu atat vei primi mai multe puncte. Bafta !