Oooo, daaa! Mare dreptate aveti:

MotoGP+Eurosport= . Comentariile lui Vlad Haralambie si Antal Putinica, plus multe nopti nedormite jucand MotoGP 2 pe PC m-au facut sa imi doresc sa calaresc un motor, chiar daca toti cei din jurul meu imi spuneau ca tind la postul de donator de organe. Am ajuns sa am A-ul si motocicleta in mare parte datorita acelor comentarii extraordinare care te faceau sa crezi ca esti pe pista si ca pe langa tine trec un Rossi sau Biaggi.

Sa nu uitam alta perioada de glorie a Eurosportului si anume perioada in care transmiteau F1. Stateam ca hipnotizat prin '94-'97 in fata televizorului de la primele calificari de vineri pana la conferinta de presa ce urma cursei. Vremuri de aur, dueluri de exceptie intre Schumi-Hill, Hill-Villeneuve. Pacat ca au pierdut licenta de difuzare si ca noi romanii am fost siliti sa urmarim comentariile de prost gust de pe TVR1 ale lui Miki Alexandrescu. Bine ca exista alternativa RTL

Acum Digi a monopolizat transmisiile de viteza pe pista. Sezonul asta m-am uitat la cateva curse de MotoGP, dar fara Vlad si Antal nu mai au acelasi farmec. Astept sa aud si comentatorii de F1 cum or sa se descurce. Sper numai sa nu il coopteze in echipa pe Miki