PR-ul PlayStation din Romania n-a fost in stare sa ne trimita si noua Move pt. review. Au avut un pachet pe care l-au dat din mana in mana pe la "pile"...
dupa cum bine stii, depindem de bulgari. daca ei au hotarat ca pentru RO este o singura versiune de test, asta e. in vinerea respectiva, D. a fost in MG de la Baneasa in jurul orei 12-13. daca tineai mortis sa testezi Move veneai acolo, te jucai, filmai, faceam un tenis in doi, etc. imi vine greu sa cred ca nu ai fost anuntat.

cit priveste "pilele", nu comentez pentru ca nu cunosc situatia. ce stiu insa este faptul ca mai sunt unii cu care ai probleme. oare de ce? chiar nu inteleg atitudinea asta agresiva (si fata de reprezentatii oficiali, si fata de "pile"). nu spune nimeni sa te milogesti de ei. daca vor bine, daca nu, nu, insa asta nu inseamna ca daca nu au vrut o singura data, vezi doamne nu vor niciodata. nu stiu, de multe ori vezi lucrurile prea in alb si negru, cand in majoritatea cazurilor ele sunt gri.

newsflash: lucrurile se mai schimba. lumea evolueaza (sau involueaza, dupa caz). ceva mai multa flexibilitate si diplomatie nu ar strica. altfel, risti sa te plangi in continuu ca aia sunt nu stiu cum si ca nu poti colabora cu ei. altii cum pot?

stiu, nu iti convine situatia. de acord, nici mie, nici altora si sa stii ca nici celor care reprezinta Sony sau alte companii in RO nu le convine. tu crezi ca ei nu si-ar dori sa fie totul oficial si la noi? sa se faca promovare ca lumea, sa fie preturi bune, sa poata si ei sa iasa la lumina pe diverse canale? tu crezi ca ei nu vor sa vanda? sunt si ei legati de maini si de picioare si depind de altii, iar opinia vesticilor in ceea ce priveste Romania stim fff bine care e. pe aia trebuie sa o schimbam. degeaba ne strangem in comunitati aici, degeaba avem nu stiu cate site-uri, daca toate sunt inchise si limitate prin faptul ca sunt numai in limba romana. comunitatea din Romania si presa de aici trebuie sa faca pasul spre exterior, daca ei nu il fac spre noi. altfel nu vom avea niciodata Live, PSN, distributie oficiala, etc, si vom sta in continuare pe astfel de topicuri, plangandu-ne de mila si victimizandu-ne in speranta ca poate poate ne aude si pe noi D-zeu. sorry, dar nu (numai) D-zeu trebuie sa ne auda de data asta.

PS cat priveste vanzarea de X360 in RO nu e nimic ilegal. orice companie din orice stat membru UE poate lua un produs dintr-un stat cu scopul de a-l vinde in alt stat. nu e ca si cum X360 este INTERZIS a fi comercializat in Romania.