Hmm, ma mir ca nu avem thread dedicat pt. Resonance of Fate. Joc care pe mine m-a tinut aproape 24h lipit de el. Este un titlu RPG gen Final Fantasy, cu aroma de Lost Odyssey in care insa actiunea este un pic diferita de tot ce ati intalnit pana acum intr-un JRPG turn based... Ai in locul sabiilor si diverselor magii arme clasice (pistoale, machine guns, grenade) care pot fi customizate extraordinar de mult, iar in locul clasicelor atacuri ai un fel de hero moves care schimba dramatic tot jocul. Este creat de catre tri-Ace si publicat de SEGA (exista atat pe PS3 cat si pe Xbox 360).

Ma mir ca nu este un titlu atat de cunoscut... insa are note foarte ok pe site-urile de specialitate. Prima mea impresie este ca e un joc de cel putin 8-9. Insa Dupa 24h de gameplay pot sa va spun ca este un joc greu spre exagerat de greu. Atat de greu in unele ocazii incat chiar mai pierde un punct din acest motiv. Din fericire insa, trecerea peste un boss sau un punct atat de greu este intr-adevar rewarding...

Inca nu l-am terminat, dar poate voi face un review dupa. Tineti-va tare insa, pentru ca nu este in nici-un caz genul de joc pe care-l poti termina pe fuga in maxim 10 ore. Eu dupa 15 ore de-abia ajunsesem la actul 5 (din 16)... si deja am trecut la farming pentru ca e prea dificil cu armele si stats-urile actuale.

Il recomand in primul rand si pentru ca fiind un titlu mai "obscur", pretul este senzational. Eu l-am achizitionat la 90 RON or so de pe thehut. Cred ca nu ar trebui sa lipseasca din colectia unui fan Final Fantasy...

Pentru detalii: Resonance of Fate - Wikipedia, the free encyclopedia@@AMEPARAM@@/wiki/File:Resonance_of_Fate_Cover_Art.jpg" class="image">Resonance of Fate Cover Art.jpg
Nota 74/100 pe
Resonance of Fate for Xbox 360 Reviews, Ratings, Credits, and More at Metacritic
Si un review de pe gametrailers:
[url]