Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
I have a question
cam la cat te-a dus tot rigul ala? (including screen and keyboard)
greu de calculat, sistemul rezultand asa dupa multe upgradeuri.
am foarte multe accesorii de gaming, de la volan g25 pana la tot felul de manse pentru simulatoare de zbor.

greu de facut un calcul.

cam asa a ajuns configuratia:

CPU: Intel Core i7 920 2.66GHz skt 1366 Nehalem @ 3.7ghz
MB: Asus Rampage II Extreme
RAM: 6GB Corsair Dominator DDR3 1600mhz 8-8-8-24 + Corsair Dominator Airflow Fan
COOLING: Noctua NH-U12P SE1366
MONITOR: LCD ViewSonic, HD wide, 27"
CARCASA: Antec Dark Fleet DF-85
GPU: Sapphire Ati Radeon HD 5870
HDD: 4.75 TB - 3x1TB Seagate Barracuda 7200.11 SATA 32Mb; 750Gb Seagate Barracuda 7200.10 16Mb; 1TB Seagate Barracuda 7200.12 SATA 32Mb
DVDRW: DVD Writer Samsung SH-S203D/BEBE, SATA
SOUND: Creative Sound Blaster X-Fi Platinum Fatal1ty� Champ1on Series
TASTATURA: Logitech G15
MOUSE: Logitech G9
Mousepad: Razer Mantis™ Control - Professional Gaming Surface
BOXE: Logitech� Z-5500 Digital
SURSA: Antec Signature 850
ILUMINATION: Sharkoon Neon PC CCFL 4in1 Kit
Gaming devices: Volan Logitech G25; Zalman FPS Gun; Cyber Snipa Gamepad V2; X52 Pro Flight System; Gamepad Logitech ChillStream; Saitek Pro Flight Yoke System; TrackIR 4 PRO + TrackClip PRO
CASTI: Plantronics Gamecon
Imprimanta foto HP PhotoSmart D7460

Quote Originally Posted by kside View Post
* Pe post de server - hmm , doar daca e tot ce ai, dar e pacat sa consumi curent si sa "vajai" din atatea ventilatoare pt 5 HDD-uri... . Eu lasam doar ventilatoru de pe cooler CPU si unul in fatza sa sufle spre HDD-uri / VGA si atat...

i-am mai pus un cooler de la noctua si pe lateral... deci a ajuns sa aibe 8x120mm si 2x140mm
sunt foarte bune coolerele si e aproape silent sistemul.

nu scot ventilatoarele, deoarece este overclock-at la 3.7ghz si functioneaza non-stop... nu-l opresc niciodata.
carcasa are un airflow excelent, cpu sta sub 40 grade in idle si cam 55-60 in load.