Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
total de acord cu ce e scris acolo. Asta spuneam si eu prietenilor mei: la ps3 se vede intr-adevar daca esti un jucator bun(din punct de vedere al trofeelor) sau daca ai doar multe jocuri. La xbox poti sa ai 150 000 de puncte da asta nu inseamna ca ai facut 1000/1000 la 150 de jocuri. Poate are asa scor mare si el a facut doar 100-200 de puncte/joc. In timp ce la PS3 putem spune ca "ce-i in mana(pe ecran ) nu-i minciuna": 150 de platine chiar inseamna ca a obtinut toate trofeele posibilie la 150 de jocuri si inseamna ca au fost devorate cu adevarat (din cate stiu trofeele de platina nu tin cont de cele de la DLC-uri).

Si eu cand ma uit la un gamertag la xbox si vad ca are un scor f mare, nu ma minunez din prima: mai intai ma uit sa vad ce scor are la fiecare joc in parte(sau cel putin la o parte din ele) si abea dupaia raman asa sau asa .

Da daca ma gandesc bine nici la ps3 nu ma minunez din prima : poate ca are 5000 de trofee, da 4000 si nu stiu cate pot fi de bronz. Dar cand dau sa ma uit la "Details" si vad ca X-ulescu chiar 50 de platine...ei bine atunci raman cam asa .

Si asta este motivul pt care imi plac mai mult trofeele decat achievemt-urile. Desi la Xbox exista avantajul ca absolut orice joc are achievement-uri ..iar la PS3 primele jocuri nu au trofee(oricat de bune ar fi ele si oricat de dorite ar fi ...vezi MGS 4 sau Resistance 1)