Quote Originally Posted by wampirash View Post
M-am lovit de o problema interesanta pe shopto. Am vrut sa cumpar un Playstation Network Card de 50 lire - INSTANT CODE. Desi am dat sa platesc prin Paypal m-a trimis sa introduc informatiile cardului. M-am gandit ca am apasat gresit si am zis ca platesc cu cardul ca tot acolo e. Dupa ce am platit si am dat proceed, mi-a aparut din nou partea cu informatiile cardului (fara sa-mi arate ca as fi cumparat produsul, ca si cum nu as fi finalizat comanda). Ok, m-am gandit ca e ceva eroare si am reluat procesul, dupa care s-a intamplat acelasi lucru.
M-am gandit sa verific contul si cand intru pe online sa vad ca mi-a luat deja banii de 2 ori, dar produsul nu l-am primit.

Ati mai patit careva ceva de genul acesta?

Ce e de facut ? Logic le voi scrie mail, dar oricum nu inteleg care-i problema, adica totusi la un asa site sa te lovesti de astfel de erori de securitate mi se pare total inacceptabil, sincer sa fiu.

Practic am platit de 2 x suma de 44,86 lire sau cat era produsul respectiv si nu am primit nimic. Fac cumparaturi online foarte des, practic aproape tot ce tine de electronice cumpar numai online din Romania, dar asa erori nu am vazut la nici un site din Romania.

Slab , foarte slab.
Vampirash m-am lovit de aceasi problema vineri.
Ai mai jos raspunsul lor

"Hello,

I can confirm you have not been charged and an order has not gone through.
It seems the bank have authorized the payments however we have refused them on
our system, which would explain why the order has not gone through and payment has
not been taken. These funds will be automatically returned to you by your bank shortly. Regards,
Andy
ShopTo Support"


Concluzia:
In momentul de fata banca ta a autorizat plata,dar banii nu au fost trasi.Daca dai un mail la shopto si explici situatia ei vor proceda ca la mine.Vor refuza sa ia banii.
E posibil ca lucrul asta sa se intample automat,dar daca dai un mail o sa fi sigur ca asa se va intampla
Bafta

Csander

Este doar o estimare din partea lor.Dispatch de 3 zile nu inseamna ca vor si trimite produsul lin acest termen.(Intr-o lume perfecta tu ai avea dreptate,dar dupa cum sti si tu..nu traim in asa ceva)