Tinand cont ca marele lor succes (WoW) a rezistat de vreo 6 ani, ba chiar mai mult a inceput de ceva timp sa cucereasca si piata de est generandu-le profituri fabuluoase, baietii de la blizz probabil incep sa isi puna problema "Nothing lasts forever...What next?"

Sunt proaspat detinator de console, fost gamer hardcore-ist pe PC si din cate am vazut la titluri de genul Diablo/WoW/Starcraft/Warcraft, blizz a avut tendinta sa faca jocuri accesibile pentru toate buzunarele/pc-urile dar pe de alta parte au incercat si au si reusit dealtfel sa le faca addictive. Nu cunosc jucator de oricare din titlurile mai sus mentionate care sa nu-si fi pierdut perioade lungi in fata pc-ului.

Consolele insa, din punctul meu de vedere si va rog sa ma corectati daca gresesc, sunt menite altui gen de gaming. Eu le gasesc axandu-se mai mult pe entertainment (gathering de prieteni la o fifa/guitar hero poate ceva fighting games... in mare multiplayer), si sincer nu prea vad cum te-ar putea tine consola in fata tv-ului si aceluiasi joc, nenumarate ore, zilnic, o perioada lunga de timp . Dar cine stie...poate chiar asta poate sa fie marea surpriza Blizzard.