Quote Originally Posted by 573ph4n View Post
Trist.Poate ce vrei sa spui tu e ca PS3-ul nu MAI are poetnetial grafic mult ramas dar ghici ce?Uncharted 2 deja are cea mai buna grafica cel putin din punctul meu de vedere dintre toate jocurile MULTIPLATFORM incluzand tot si xbox si pc.Atunci o imbuntatire cu 10 % ar fi ceva grozav la grafica pe care o are acest joc, desi cred eu ca grafica va fi chiar mai buna notabil pentru ca naughty dog daca te itneresezi sunt renumiti pentru modul lor de lucru prin care reusesc efectiv sa inghesuiasca totul in niste resurse hardware destuld e limitate cum este GPU-ul PS3-ului, insa au reusit sa foloseasca capabilitatile procesorului la MAXIM si asa au obtinut minunatia asta de joc.PC-urile ies din discutie si ce placi ai mai mentionat tu acolo pentru ca pur si simplu pe PC nu isi da nimeni in afara de cei de la CRYTEK interesul pentru a obtiune rezultate grafice cu adevarat uimitoare...Partea interesanta acum vine...in UNCHARTED grafica chiar nu e cel mai important lucru jocul asta e atate de multe lucruri in afara de grafica incat pt. mine unu si pt. multi altii are o categorie a lui speciale.In legatura cu grafica de pe PC uita-te la Crysis 1 ce grafica buna a avut la vremea lui, si ce poveste anosta, un joc mediocru din punct de vedere al gameplay-ului.Chestia e ca Dumnezeule la ce placi grafice exista acum pe PC cum ai zis si tu , daca s-ar vrea desi e clar de ce nu se vrea, sa se faca un joc gen uncharted rezultatele ar fi ceva de neimaginat asa cum uncahrted 2 ni se pare o realizare grafrica extraordinara pt. zilele noastre ce S-AR putea face ar fi de-a dreptul impresionant,pentru ca totusi cu riscu de a ma repeta intr-adevar ps3 are un GPU foarte slab care sa zicem reprezinta maxim 25% din ceea ce poate face o placa grafica de PC din prezent...si cred ca sunt optimist cand zic 25%, dar ceea ce trebuie inteles e ca aici in ciuda rationamentului firesc ca ce e mai puternic, are specificatii mai bune e CLAR mai bun, trebuie sa intelgem ca defapt 1 singur lucru conteaza : Modul in care sunt folosite acele resurse.

LE: imi cer scuze pentru greselile de scriere sunt obosit si promit sa corectez maine .
Ai fost atat de " aprins " incat te-ai grabit rau cu scrisul