Nu stiu ce sa zic, de intrecut pe FIFA nu cred, deoarece FIFA este joc oficial al FIFA si in plus e facut de Ea Sports, au experinta mai ales in FIFA. Ce ma enerveaza pe mine cel mai mult la PES ca nu au ligile cumparate, la chelsea ii spune nu stiu cum la mancheste parca Red Devil nu mai tin minte, dar chiar nu pot suporta sa joc asa. Nu au cumparat echipele si nici toate ligile, ca sa poti face un joc cu fotbal adevarat tre' sa cumperi neaparat ligile, e chiar neplacut sa nu sti care is echipele doar daca te uiti la jucatorii ei. Ar fi tare ca in Grand Theft Auto sa apara Ferrari in loc de lavvani sau cum ii spune(nu mai tin minte, dar stiu ca-s inventate) sau Wolkswagen sau Mercedes-Benz, dar acolo nu prea ii ajuta deoarece oricum il vand foarte bine. Deci in concluzie FIFA e cu mult peste PES, cei de la Konami trebuie sa mai lucreze la el si neaparat sa cumpere echipele si ligile. Nu stiu de ce dar cand e vorva de FIFA vs PES eu ma gandesc ca si cum ar fi C.Ronaldo vs Messi , nu stiu de ce. Ronaldo serios, la fel si fifa, iar Messi cum e fatalau, la fel si PES, fara alea cumparate, dar sa nu trecem in off-topic. Ce nu imi place iara la PES e gameplay-ul, e de 7 nu de 10 cum spui tu , iar grafica mi se pare ca e egala cu ceea a de la FIFA, eu nu prea vad diferente la grafica. Te mai asteptam cu rewiev-uri.