Quote Originally Posted by burtica View Post
singurul lucru ce numi place la pes e cum alearga jucatorii pe teren,parca fug incet si cumva inlateral
Pai fug incet datorita AI-ului trisor, a caror fundasi fug de 3 ori mai repede decat atacantii tai, ca sa iti dea impresia ca AI-ul mai bun. Asta e cel mai urat lucru la PES, alaturi de sunetul penibil (comentairu, atmosfera moarta din stadion s.a.m.d.). In Online fug mult mai repede.

Quote Originally Posted by horatiu25air View Post
Nu am jucat PES niciodata, Fifa am inceput sa joc prin 2001 pe pc incepand cu fifa 95, din 2009 joc fifa 10 si fifa 11 pe ps3.
PES pare desene animate din ce am vazut in trailere.FIFA cum apare atunci il am si eu, PES nici cu 10 lei nu l-as cumpara.
PES nu e joc de filme, PES e joc de feeling. PES tot timpul a aratat "desene animate", dar daca te prinde (acum e mai slab, da PES-urile vechi aveau un depth nemaiintalnit in alt joc de fotbal, te atrageau ca un magnet si nu te mai puteai opri din joc) nu-ti mai da drumul. Pe de alta parte tot timpul FIFA arata a joc de fotbal datorita animatiilor si a felului in care EA realizeaza trailerele, dar eu nu pot numi asta fotbal . FIFA nu va fi fotbal atat timp cat un jucator poate sa faca 3 spin-uri la rand, si cate scheme vrea el intr-un singur meci fara cel mai mic efort.

Quote Originally Posted by Dexterinho View Post
Nu stiu ce sa zic, de intrecut pe FIFA nu cred, deoarece FIFA este joc oficial al FIFA si in plus e facut de Ea Sports, au experinta mai ales in FIFA. Ce ma enerveaza pe mine cel mai mult la PES ca nu au ligile cumparate, la chelsea ii spune nu stiu cum la mancheste parca Red Devil nu mai tin minte, dar chiar nu pot suporta sa joc asa. Nu au cumparat echipele si nici toate ligile, ca sa poti face un joc cu fotbal adevarat tre' sa cumperi neaparat ligile, e chiar neplacut sa nu sti care is echipele doar daca te uiti la jucatorii ei. Ar fi tare ca in Grand Theft Auto sa apara Ferrari in loc de lavvani sau cum ii spune(nu mai tin minte, dar stiu ca-s inventate) sau Wolkswagen sau Mercedes-Benz, dar acolo nu prea ii ajuta deoarece oricum il vand foarte bine. Deci in concluzie FIFA e cu mult peste PES, cei de la Konami trebuie sa mai lucreze la el si neaparat sa cumpere echipele si ligile. Nu stiu de ce dar cand e vorva de FIFA vs PES eu ma gandesc ca si cum ar fi C.Ronaldo vs Messi , nu stiu de ce. Ronaldo serios, la fel si fifa, iar Messi cum e fatalau, la fel si PES, fara alea cumparate, dar sa nu trecem in off-topic. Ce nu imi place iara la PES e gameplay-ul, e de 7 nu de 10 cum spui tu , iar grafica mi se pare ca e egala cu ceea a de la FIFA, eu nu prea vad diferente la grafica. Te mai asteptam cu rewiev-uri.
Toata asta pentru un singur minus, care nici nu exista daca stii cum sa-l acoperi.