Da, si eu as opta pentru PS3 datorita jocurilor foarte bune, atat move cat si jocuri normale. Pe cand xbox 360, atat kinect cat si jocuri normale nu au niste exclusivitati atat de bune. Pe deasupra, la move este urat deoarece stai cu el in mana, pe cand la 360 totul este simplu -> iti folosesti mainile/picioarele. Mai am o mica serie de intrebari ->

1. Daca imi prind Move-ul de mana oare mai merge ? Daca joc Fighting va fi greu sa ma bat cu alea in mana.
2. Daca sa zic ca am 4 move-uri -> doua pentru picioare+doua pentru maini: Camera Eye ar vede cand dau cu piciorul ? Daca dau in cadrul ei desigur...
3. Momentan pentru PS3: Shooterele se joaca 50% move - 50% butoanele dupa move. Correct ?

Pe mine ma intereseaza jocuri serioase, cum ar fi: Resident Evil 5, MAG, Killzone 3, Heavy Rain, insa si cele de: fotbal etc. Sunt un mare fan al fotbalului, insa nu mi-as lua Kinect pentru cateva jocuri, numite 'tiripliciuri'. La PS3 am observat acele jocuri 'serioase', pe cand la xbox -> mi-am facut o parere foarte proasta in ceea ce priveste exclusivitatile.

erik95, darkpaul13 -> va multumesc pentru raspunsuri.

EDIT: SINGURA SANSA CA SA MI LE IAU PE AMBELE AR FI: SA-MI IAU LUNA ASTA XBOX+KINECT/PS3+MOVE+Camera Eye, iar peste 2-3 luni sa-mi iau cealalta consola sau la anul.