Bun - deci m-am informat cu mare atentie vis-a-vis de subiect:

1. cartrige ul este "prety common" se vinde la 1000 - 1500 $ (in vremurile bune, se pare ca acum a scazut spre un maxim de 1200 $)
2. manualul este si el "gasibil" in jurul sumei de 1500 $
3. CUTIA insa este "evaluata" la 5-10.000 $ ...
4. o copie sigilata a jocului este un fel de holy grail al colectionarilor de NES ... nici nu vreau sa ma gandesc la sumele care pot fi oferite pentru asa ceva.

PS: din surse neoficiale se pare ca au fost 2000 copii "oficiale" insa se pare ca exista 5000 copii produse - insa nu se stie exact CATE din acestea au fost si vandute (una e cate sunt produse si alta e cate s-au vandut) ... oricum jocul este RAR a fost lansat doar USA (deci noi putem sa stam linistiti)


Tot ce e scris mai sus se refera la Stadium Events -

Cartrigeul de care vorbeste level- este evaluat cam la 20 - 25.000 $ - pentru versiunea GOLD impreuna cu diploma si cam de 10 - 15.000 $ pentru cel GREY ... de asemeni insotit de tot ce trebuie. Atentie se stiu cazuri in care cartusul GREY a fost vandut sub 10.000 $ datorita "starii" - din cate stiu eu cele mai valoroase sunt cele 8 cartrige uri GOLD - cele 100 - 150 cartrige uri GREY sunt cotate mult mai jos.