nickdent: pentru surse HD nu ar trebui sa ai nici-un fel de purici. Sau cel putin de la orice distanta mai mare de 15cm Joaca-te si cu setarile de P-NR (MPEG NOISE REDUCTION), Sharpness/Contrast... insa repet, cu greu ar trebui sa poti sa "adaugi" purici pe tv-ul acela cu o sursa FullHD. Sa nu fie vre-un defect. Cat despre meniul de service, nu ai foarte multe optiuni, si daca nu stii ce faci, ai sanse sa-l busesti de tot. Eu unul m-am jucat doar cu overscanul pe anumite intrari. Pentru a intra in meniul de service tii apasat V- (pe TV, nu pe telecomanda) in timp ce apesi "0" pe telecomanda de 3 ori. Grija mare !

angellicus: Asa cum am spus-o de cateva ori... la cate belele am vazut cu LG, nu ma mai mira absolut nimic. Sincer, cand vine vorba de remanenta, singurele plasme pe care le pot recomanda ca fiind "bullet proof" sunt Panasonic si Pioneer. Si chiar si pe acestea mai apare efectul respectiv, dar la ultimele generatii este 100% faptul ca nu este decat temporar. Anyway, daca doresti sa-l pastrezi, incearca sa folosesti un soft sau un filmulet cu treceri foarte rapide pe diverse culori, contraste, etc... Poti incerca cu TVblink , Avia Guide To Home Theater, HQV Benchmark sau DVE (Digital Video Essentials). Sau poate de pe un disc care contine setupul THX (Star Wars de exp).

Referitor la plasma buna pt. gaming la 20 milioane... cam greu. Cred ca singurul care se apropie de acel buget ar fi 42PV8... Bafta !