Hey there!

It looks like you're enjoying Console Games but haven't created an account yet. Why not take a minute to register for your own free account now? As a member you get free access to all of our forums and posts plus the ability to post your own messages, communicate directly with other members and much more. Register now!

Already a member? Login at the top of this page to stop seeing this message.

---

Hello!

Se pare ca iti place Console Games insa nu ti-ai creat inca un cont. Pentru a beneficia de toate avantajele iti ia doar un minut sa te inregistrezi si este gratuit. In plus ca membru poti accesa nelimitat toate functiile acestui website, comunica direct cu ceilalti si participa la concursuri, tournaments, arcade, etc. Multumim anticipat pentru intelegere ! Inregistreaza-te acum !

Daca esti deja membru ConsoleGames.ro si inca iti apare acest mesaj, te rugam sa te loghezi cu userul si parola pentru a nu mai fi deranjat. O zi buna !

Single post: A new king is born - The 2nd gen i7 CPU

  1. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Intorcandu-ne la "oile noastre", e impresionant sa vezi cum reuseste un astfel de procesor sa bata la fund (la transcoding) pana chiar si cel mai rapid chip al momentului (cel din GTX 580). Mai exact, de vreo 8 ori mai rapid... That should mean something.

    Si pentru cei care tot nu cred ca e "waste of space" GPU-ul, va atasez si o imagine, ca sa vedeti ce minuni puteau fi adaugate pe CPU in locul jucariei... 6 cores maybe ? More L3 cache ? Grrr... Oricum, chiar si asa, e un CPU incredibil. De aproape o saptamana testez la el si nu-mi vine sa cred ce rezultate poate scoate. Btw, a venit si in Romania pe stoc, in case you're wondering: Procesor Intel� CoreTM i7-2600K SandyBridge, 3400MHz, 8MB, socket 1155, Box

    P.S. In primul tabel, prima intrare e un pic gresita... trebuia sa fie i7 2600K si nu i5 (nu exista i5 2600K, dar de la guru3d mai se accepta cate o mica greseala strecurata)... Mai multe detalii si full review aici: Core i5 2500K and Core i7 2600K review
    Attached Images Attached Images sandy_bridge_transcoding.jpg sandy_bridge_waste.jpg