Am zis si eu mai in spate ca e posibil ca pana la sfarsitul anului telefoanele chiar sa ajunga la performanta pspului , motorola atrix deja are un ecran de 4" de aceeasi rezolutie deci mai multi pixeli pe "(mai multa claritate) ,1gb ram , procesor dual core A9 , nvidia tegra 2, inregistrare si redare full hd , hdmi si asa mai departe , si va aparea in primul trimestru alanului , pana la sfarsit cine stie ce mai apare. Adica ideea e ca l-au anuntat prea devreme , si nici nu lau anuntat cu cel mai bun gpu al momentuli , care ar fi fost si acela depasit pana aparea NGP-ul , nu trebuia sa finalizeze proiectul , acum nu mai sunt sante sa schimbe ceva la performante, iar ca anumite piese sa ramana in top timp de un an e cam imposibil , avind in vedere ca tranzistorii se dubleaza la fiecare 18 luni , oricm daca o sa aibe jocuri bune nu o sa ma intereseze de performanta ca doar e o consola portabila dar totusi se putea mai bine si trebuia anuntat la mijlocul anului nu la inceput.
Presupun ca nu va avea hdmi ci doar un tv out component pentru a mai scoate bani din accesorii , macar sa scoata un adaptor la hdmi , si sa puna suport pentru maneta de ps3 , dar in cazul asta ar scadea vanzarile la ps3 si nu le convine , dar nu cred ca e departe urmatoare generatie de console , in 2012 se anunta sigur , daca deja au scos o conola portabila aproape de performantele consolelor ps3 si xbox360.