Quote Originally Posted by momi View Post
nu inteleg , tu nu ai fi mai multumit daca pretul ar fi mai mic sau ai vreun profit de la sony ?
Cum sa nu... imi vine profit de la Sony... de nu-ti imaginezi. Insa ma plictiseste profund chestia asta cu "drobul de sare" care o sa le cada in cap unora la sfarsitul lui 2011. Deja majoritatea care posteaza aici se plange ca "Va fi prea scump", ca "Va fi prea tarziu" sau "Nu se compara cu super mega telefonul meu". Eu sunt doar realist. Pana acum toti se plangeau ca PSP este un fail si vor ceva mai bun. Acum cand apare in sfarsit ceva mai bun, toti se plang de cate ceva "imaginar" la NGP.

Normal ca as fi multumit daca pretul NGP ar fi mai mic. Cine nu ar fi. Dar daca ma uit la vanzarile jocurilor pt. PSP in Romania, as spune doar atat: "Nu exista". Si cum pe mine ma intereseaza ca o consola sa evolueze, sa scoata bani astfel incat jocurile si accesoriile sa fie din ce in ce mai bune... spun sincer ca sper sa nu poata fi hackable. Repet, uitati-va la ce s-a intamplat cu PSP-ul. 99% din romanasii nostrii pe care i-am intalnit cu PSP nu detineau nici macar un joc original (sau daca-l aveau o faceau pt. ca era necesara o anumita metoda de boot). Pentru astfel de persoane, sper sincer ca NGP sa fie PREA SCUMP, PREA SLAB, PREA PROTEJAT... Amen !

P.S. Si cu aceasta ocazie mi-am mai tras cateva zeci de mii de EUR de la Sony. Fara numar!