Cautand pe net sa vad limitarile rularii mkv-urilor pe XBMC am gasit urmatoarele lucruri:
Acum XBOX classic modat poate rula perfect si emulatoare si filme 720p.
Smecheria e UPGRADE la CPU si RAM si folosirea unui MediaKey ce face modare consolei (pesemne fara sa mai ai si chip).
Se face upgrade cu un CPU Celeron Tualatin 1.4Ghz (deci practic dubleaza viteza , original era 733mhz) si upgrade de RAM de la 64mb la 128mb. Treaba buna e ca are si un switch (nu am citit tot daca e fizic sau virtual switchul) si poti selecta viteza 740 sau 1400 mhz (jocurile originale XBOX trebuie rulate pe 740 mhz).

Astfel consola XBOX acum upgradata se numeste DREAMX 1480 . Upgradul il face o firma Friendtech si costa (iti da si consola) 499 $ , cam multicel dupa mine dar asta este (pe youtube am vazut upgrade de ram si nu e greu dar la cpu pare mai riscant ).

Vedeti mai multe informatii cu poze (delicios) aici : Xbox-Scene.com - HomeBrew Xbox 360 and Orignal Xbox News, JTAG/SMC Hack, DVD Firmware Mods, C4Eva iXtreme LT+, FW Hacks, Modchips, Kinect, Exploits, Modifications, Jailbreak, RRoD, Repair, Tutorials
Interesant ca review-ul e din 2004 deci ma mir ca nu am auzit pana acum de asa ceva !!!