Sper sa nu aveti probleme cu internetul de la RDS. Eu, in Brasov, de prin August am probleme cu ei. La inceput am crezut ca e Router-ul, l-am schimbat (aveam un ASUS WG520 parca) am luat un Belkin N, asta are buton de reconectare, leduri mai explicite, e mai stabil, viteza mai mare, dar si asta pierde conexiunea. Ma dispera la culme si sunt convins ca de vina sunt switch-urile alea infecte de pe scara blocului, supraincarcate si legaturile artizanale intre cablurile de date. Din cauza asta o zi am net toata ziua, in alta zi d-abia ma conectez, etc. Nu e de la echipament pt ca am testat si cu firul direct in Laptop si tot degeaba. Ei sunt de vina. Poate in Bucuresti, infrastructura e mai noua.

Ca si avantaje mentionez traficul nelimitat, viteza foarte buna, downloadez cu 2,7 mb wireless, ieftin (vreo 39 ron pe luna) etc. Dar dezavantajele ma fac sa ma uit la concurenta cateodata. Aveti alta alternativa la RDS?

Legat de topicul lui Monky, oferta cu tv HD aparuse in vara, cu Campionatul de fotbal Africa de SUD. Atunci aveau ei oferta cu decodor HD la 8 lei pe luna sau asa ceva. Nu am fost uimit de claritate (nu ai cum sa compari cu un film Blu-ray cu 40mb/s), dar este o evolutie. Legat de tv-uri, alegerea e subiectiva, dar daca semnalul e bun iar tv-ul are cel putin 720p , ar trebui sa se vada frumos indiferent de marca