Single post: Ultimul joc devorat

  1. #201 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Naruto: The Broken Bond [ 535/1000 ]

    Din start am ratat o buna parte din joc pentru ca am cont silver pe Live. Am pierdut puncte din achievementuri pentru ca nu pot (momentan) sa le obtin pe cele de online...

    Revenim la joc. Multe review'uri considera acest joc mediocru, cu un single player idiot si un multiplayer glitchy. Personal, il consider cel mai bun joc din serie. Sunt super incantat de personaje si de abundenta de cutscenes.

    [+] Personaje din seria Naruto (duuh). Big big fan pentru ca este cam.. cel mai comercial anime posibil si toti iubim chestiile comerciale.
    [+] Umorul specific. Misiunile cu "Pervy sage" sunt un deliciu. Efectul clasicului Sexy Jutsu pe inamici... Genial.
    [+] Grafica. Nu este gen Crysis (ca toti il dau drept reperul suprem in grafica) ci mai degraba spre Prince of Persia (desi NTBB a aparut inaintea lui Prince, parca). Cartoonish dar totusi stylish.
    [+] Jocul nu este prea lung. ~10h pentru a termina complet story'ul este foarte ok, cel putin mie mi se pare asa.
    [+] Lots and lots of minigames. Pescuit, aruncat la tinta, livrari, hide-and-seek, ai de unde alege sa nu te plictisesti.
    [+] Puzzlez and traps. Fiecare misiune are cel putin un puzzle de rezolvat, fiecare necesitand un personaj diferit.

    [-] Anumite achievementuri sunt pur si simplu imposibile. Ninja cards are frekkin hard to get. Ultima misiune de Hide-and-seek este... inexistenta, cel putin momentan (am petrecut ~1h restartand si restartand misiunea, la final am abandonat - nu exista acel pachet sau este imposibil sa ajungi la el...).

    Per total ii dau nota 9/10. Merita jucat, nu veti pierde timpul.
    Attached Images Attached Images 92904.jpg 95087420080715screen001dn6.jpg b0003649_04229.jpg n00tx3002.jpg