Conform unui documentar facut de Discovery s-au gasit numeroase nereguli in programul Apollo 11. Pozele par modificate, lumina nu e cum trebuie pe luna, steagul se misca cand nu ar trebui si tot felul de alte chestiuni. In acest documentar apare si o persoana de la NASA care spune constant ca sunt doar aberatii fara sa aduca motive sau argumente. Asta pare se incline balanta foarte mult spre cei care cred ca omul nu a pasit pe luna.
Apoi mai este un documentar facut de cei de la Mythbusters, documentar care incearca sa verifice datele celor de la NASA si validitatea lor. Acestia declara ca omul a pasit pe Luna, dovedind prin teste ca numeroasele nereguli gasite sunt false. Ei spun intrun final ca omul a pasit pe Luna.

Cred ca spusele lui paunstefan sunt foarte adevarate. Daca s-a putut acum 40 de ani acum ar fi floare la ureche.
Eu mai zic ceva, daca americanii au ajuns pe luna de 6 ori, rusii de ce nu au incercat niciodata? Da de gandit treaba aceasta. Rusii au avut primul satelit, primul om in spatiu. Au fost inaintea americanilor de la inceput dar pe luna nici nu au incercat sa ajunga. De ce?