Quote Originally Posted by pepino967 View Post
Mi-ar tebui si argumentat. Ce ar avea in plus in mecanismul de functionare atomizorul de EGO-TANK? Repet: atomizorul conic(nu cel cilindric ca la Joey-510) de EGO are acelasi diametru si aceeasi lungime si acelasi model(design) ca si cel de EGO-TANK. Iar recomandarea penru o functionare cat mai corecta pentru atomizorul conic de EGO este sa se foloseasca mustiuc cu picurare. Deci principiul de functionare ar fi cam acelasi: picurare directa pe filament si la unul si la celalalt. Am vazut ca si bateriile sunt la fel, incarcatoarele sunt identice. Deci, daca zici ca are alt principiu de vaporizare atomizorul de tank, ma gandesc la o alta combinatie. Sa iau doar atomizor de tank si rezervorul si sa le pun la bateria mea de EGO. Nu mai vorbesc de faptul ca eu am baterii de 750 mAh, iar pachetul de baza de EGO-TANK contine baterii de 650 mAh. Si la una si la cealalta incarcatorul USB e de 420 mA. IDENTICE. Ce parere aveti? Eu cred ca am sa incerc varianta asta(nu chiar in zilele astea, dar intr-o luna de zile o voi face). Oricum, daca n-o sa mearga la bateria mea, mai ramane doar sa-mi cumpar si baterie si uite asa imi fac o EGO-TANK din bucati.
Nu se potrivesc deloc decat ca diametru. Atomizorul Tank conduce direct e-liquidul din cartus datorita cilindrului. Cartusul Tank are orificiul de alimentare a lichidului exact pe dimensiunea atomizorului. Cartusul ego lasa lichidul pe o suprafata mult mai mare.