Quote Originally Posted by pepino967 View Post
Draga "mast", ma bucur ca-ti pot fi de folos. Acum, te-as intreba eu ceva, ca vad ca ai probleme serioase cu atomizorul. Daca zici ca ai EGO stiftuit, incearca sa-ti procuri macar un atomizor original (de pe site-urile pe care ti le-am dat). Si inca ceva. Daca stai toata ziulica cu tigara-n gura, atunci e normal sa se duca repede atomizorul. Pentru ca nu are altceva decat o rezistenta mica si aceasta, dupa cum ai observat cred, se incinge rau la suprasolicitare. Si atunci ea se coace si se rupe. Mai da-i situ cate o pauza. Macar 10 minute intre abureli de cca 15-20 minute. Cand simti ca nu mai trage, verifica daca ai scurgeri mari in partea de jos a atomizorului. Daca ai, sterge-l bine acolo si apoi continua sa vezi cum trage. Daca tot greu trage, n-ai decat sa-l cureti din nou (prin metoda suflatului pe care o stii). Daca tot greu trage si dupa curatare, n-ai decat sa schimbi atomizorul. Si al meu a cedat azi. M-a tinut cam 5 saptamani. Si pot sa spun ca si eu l-am folosit la greu. Mi-am luat altul. Nu stiu daca acesta ma va tine tot atat. Mai depinde si de cum ne e bafta pana la urma. Ar mai putea fi si bateria. Poate ca nu duce cat trebuie. As vrea sa-mi spui cum trage atomizorul dupa ce pui bateria incarcata proaspat si cum trage dupa cca 1 o ora. Ca e posibil sa fie si bateria de vina. Oricum, tinand cont ca esti unul dintre cei care sta cu tigara non-stop aproape in gura, iti recomand EGO-TANK sau trabucul DSE 701. Data viitoare, cand voi mai face o investitie in vreo tigara, ori imi voi lua EGO-TANK, ori DSE 701.
Nu stiu cat de stiftuit este eGo-ul meu oricum sigur nu este original, cert este ca acumulatorul ma tine o zi la modul cum fumez eu. In alta ordine de idei, ai avut dreptate cu atomizorul, se incinge de simt ca ia foc. Referitor la baterie, una din cele doua atomozoare, care zic ca a picat dar de fapt ea functioneaza numai in anumite pozitii, imi dadea aceeasi cantitate de abur de la inceput pana la epuizare in schimb cea de-a doua, care acum functioneaza mai bine, slabeste intensitatea de abur cam cu o ora inainte sa se consume definitiv.
Faptul ca nu mi-am luat atunci trabucul 701 a fost tot la sfatul vanzatorilor si a altor cumparatori care erau pe acolo, ca eGo ar fi mai ok ca si anduranta si cantitate de abur decat trabucul 701.
Astept sa vina marfa la unul din site-urile unde m-ai indrumat, ca sa comand un eGo Tank.
Aseara am fost iar sa iau un atomizor de la cei de la care am luat si tigara(ce sa fac, sunt foarte aproape de mine), asta per sa tina macar o saptamana pana fac comanda dincolo, si-am luat si-o sticla de lichid PG DK-Tab care-mi pare foaaarte tare ca si textura de a trebuit s-o mai indulcesc cu putina glicerina vegetala.

Bafta tuturor!