Single post: Mortal Kombat - Noua generatie

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Mortal Kombat - Noua generatie

    Incep acest articol intrebandu-ma, retoric desigur, daca exista cineva in lumea gamingului care nu cunoaste numele "Mortal Kombat", care nu a jucat macar o singura partida de MK, indiferent ca vorbim de o varianta Arcade, o varianta pe Super Nintendo, Genesis, Saturn, PlayStation sau PC... In speranta ca nu exista o astfel de persoana, trec la motivul acestui Hot Story: lansarea unui nou titlu din seria Mortal Kombat!

    Ma bucur sa vad ca developerii de la NetherRealms au renuntat la a mai adauga un numar alaturi de numele Mortal Kombat... nu de altceva, dar eu am numarat rapid vreo 19 titluri MK... Ar fi fost hilar sa vedem numarul XX in titlul unui joc, dar din fericire nu se va intampla acest lucru. Anyway, pentru fanii seriei important nu este numarul, ci faptul ca prin acest nou Mortal Kombat se incearca intoarcerea la "radacini" a seriei... o adevarata "renastere" a jocului. Ca sa fiu mai exact, cred ca toti isi doresc un Mortal Kombat 3 adus la zi ca grafica, engine si design. Si asta dupa ce s-au incercat tot felul de combinatii 3D, alaturi de personaje din DC Universe... s-au incercat diverse aliante, diverse jocuri single player... niciunul care sa redefineasca cu adevarat MK-ul.

    Well, pe data de 21 Aprilie, vom afla cu adevarat daca ne-au fost indeplinite visele sau asteptam versiunea cu numarul XXX (hmm, nu ma indoiesc ca va exista si o versiune xxx avand in vedere cate fete sunt protagoniste in MK :D). Pana atunci insa, datorita partenerului media GameShop.ro am reusit sa punem mana pe un Press Kit, pachet pe care-l vom "divulga" pe acest thread. Din pacate, press kit-ul nu contine jocul, asa ca nu va pot delecta cu impresii personale.

    Inainte de a trece la treaba, va reamintesc ca Mortal Kombat va fi lansat pe 21 Aprilie pe cele 2 platforme next-gen (Xbox 360 si PlayStation 3), va fi prezent inclusiv in Collectors Edition, cu specificatia ca toate variantele vor include si versiunea 3D a jocului! Meanwhile, puteti incepe precomenzile pe pagina produsului. Sa incepem prin a prezenta cateva screenshot-uri din Mortal Kombat (cu mentiunea ca mie personal mi se par a fi render-uri si nu real-time screenshots):
    Attached Images Attached Images mk9_360_cyrax_mustardcombo_pit_i_web.jpg mk9_360_liukang_fireball_ermac_aerialforcepush_pit_web.jpg mk9_360_cyrax_mustardcombo_pit_ii_web.jpg mk9_360_cyrax_seesaw_jax_coliseum_web.jpg mk9_360_cyraxnet-belltower_high.jpg mk9_360_ermac_frontpunch_noob_deadpool_i_web.jpg mk9_360_jax_chainofcommandcombo_gardens_web.jpg mk9_360_kitana_knife_kunlao_coilseum_web.jpg mk9_360_kitana_majesticcombo_coliseum_web.jpg mk9_360_kitanafanlift-belltower_high.jpg mk9_360_kunglao_johnnycage_tagteam_mileena_saiblast_stthrone_web.jpg mk9_360_kunglaodivekick-deadpool_high.jpg