Quote Originally Posted by darcangel View Post
Q : multumesc, au fost binevenite clarificarile tale, dar ce zici de pct. 4 ? Si inca ceva: poti sa ne spui ce problema ai avut ?

Problema era legata de supraincalzire, moment in care ventilatorul se tura la maxim (zgomotul te scotea afara din camera). Problema era ca am pozitionat consola prea aproape de perete/plasma (aprox 20cm de perete si numai 5cm de plasma) acum fiind cald, aprox. 32c in camera se producea fenomenul ba chiar ingheta dupa 10/15min de joc. Asa am sesizat ca practic in mare masura aerul cald este evacuat prin partea din spate, toate cablurile era fierbinti. Acum este la 30cm de perete (masurat) si functioneaza impecabil, practic nu se aude.

Folosirea frecventa a consolei, pentru jocuri PS2 sau vizionarea de filme DVD, afecteaza blocul optic ?

Considerind experienta CD-ROM si DVD ... practic problemea unitatilor optice erau legate de focalizare fasciculului LASER, cu cit utilizai mai multe discuri de slaba calitate (practic nu reflecta corect unda) cu atit aveai sanse mai mari sa o distrugi, aici nu cred ca este cazul ...